Slovenčina (Slovenská republika)English (United Kingdom)
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Stretch fólia strojová sa používa na fixáciu tovaru na palete pri prevozoch. Fólia je ovinovaná okolo tovaru pomocou stroja. Využitie tejto fólie je v prevádzkach, kde je potrebné zabalit za jednu smenu viac ako 20-30 paliet. Vtedy je vhodné si u nás zakúpit ovinovací stroj. Naši odborníci vám doporučia najvhodnejší typ a parametre fólie pre vašu konkrétnu prevádzku. Výhodou stretch fólie strojovej je to, že ovinovací stroj dokáže natiahnut fóliu s niekolkonásobne väcšou silou ako v prípade, že fóliu ovíja clovek. Pri použití stretch fólie strojovej je tovar na palete zabezpecený naozaj dokonale a bezpecne. Je to výhodné pri tažkých paletách, kde zákazník má istotu, že tova v priemere 2 -3 roky v závislosti od konkrétnej spotreby fólie a typu stroja.
 
 
Stretch fólia ručná sa používa na fixáciu tovaru na palete pri prevozoch. V tomto prípade je fólia ovinovaná okolo tovaru na palete ručne. Využitie tohto druhu fólie je v menších prevádzkach, kde je potrebné zabaliť za 1 smenu menej ako 20-30 paliet. Veľkou výhodou použitia tohto druhu fólie je to, že rolka fólie je ľahká a veľmi ľahko sa s ňou manipuluje pri ovinovaní tovaru. Tento druh folie je veľmi využívaný aj v prevádzkach, kde tovar balia ženy a zároveň tam, kde sa balí na viacerých miestach súčastne. Veľmi dobre sa s touto fóliou balí aj tovar s nepravidelnými tvarmi, prípadne s ostrými hranami.
                                                                       Pri používaní stretch fólie ručnej a mini roliek, je veľmi vyuzivana jedna pomocka, a tou sú plastové prípadne kovové ručné držiaky na fóliu.  Tieto držiaky veľmi uľahčujú používanie fólie pri ovíjaní tovaru na palete, pretože 1 časť držiaka slúži na uchopenie a 2 časť držiaka je zároveň brzda, ktorá po stisnutí zabrzdí posúvanie fólie a tým dokáže pracovník oveľa viac natiahnuť fóliu a tým ešte kvalitnejšie a spoľahlivejšie zabaliť tovar a zabrániť tak jeho poškodeniu pri preprave..
                            Stretch fólia v mini rolkách je vhodná pri balení tovaru nepravidelného tvaru (okenné rámy, zväzky kovových prútov, dosky......) Veľmi sa využíva aj v potravinárstve, stavebnictve, kde je často potrebné si výrobok najskôr zabaliť do fólie skôr, ako bude uložený do väčšieho obalu, prípadne na paletu. Výhodou tohto typu fólie je aj to,že je možné si objednat akúkoľvek konkrétnu šírku fólie,ktorá presne vyhovuje potrebam zákazníka.

Použitie viazacích pások PP, PES, PET, oceľových je v prípadoch, keď je tovar na palete mimoriadne ťažký. Vtedy sa tovar zaviaže pomocou ručného alebo strojného páskovača viazacou páskou, pod ktorú sa podkladajú ochranné kartónové alebo plastové rohy. Pri práci s nimi sa používajú ručné mechanické alebo akumulátorové páskovač

Lepiace pásky sa používajú na zalepenie kartónov. Vyrábajú sa vo viacerých šírkach, návinoch a farbách. Pri práci s nimi sa používajú ručné páskovače s nožom.